دانشجوی کنکوری

ساخت وبلاگ
به نقل از مهر و سایت پی سی کنکور ؛ با انتشار لیست نفرات برتر کنکور سراسری سال ۹۷، چیزی که بیشتر از همه برای گلستانی ها احساس شد جای خالی نخبگان این استان است. اما بررسی دقیقتر رتبه های بعدی نشان می دهد چهره های بسیاری در کنکور امسال، از گلستان موفق شدند در این رقابت تنگاتنگ خود را به بالای جدول نتایج نزدیک کنند.
 
بسیاری از این چهره ها ساکن مناطق محروم گلستان بودند و مصاحبه با رتبه های برتر کنکور 98 - پی سی کنکور حتی از امکانات آموزشی هم بهره زیادی نبرده اند. «ریحانه سعیدی» ساکن روستای «تمر قره قوزی» از توابع شهرستان کلاله یکی از این چهره هاست. او در کنکور ۹۷، توانست رتبه ۱۴ علوم انسانی را در منطقه سه به دست آورد.
 
این دختر ترکمن، دانش‌آموز دبیرستان عشایری «قدسیه» کلاله است و نشان داد که اگر دانش‌آموزی هدف و برنامه داشته باشد حتی اگر در دور افتاده‌ترین مکان‌ها و حداقلِ امکانات زندگی کند «موفقیت» دور از دسترس نیست.
 
وی که اکنون یک الگوی موفق برای دانش آموزانی با شرایط خودش است، در خانواده پرجمعیت زندگی می‌کند و ۶ خواهر دارد؛ پدر وی کارگر و مادرش خانه‌دار بوده و یکی از خواهران در رشته «مهندسی کامپیوتر» دانشگاه بجنورد مشغول به تحصیل است.
ریحانه علی‌رغم سختی‌های زندگی توانست رتبه ۱۴ در رشته علوم انسانی را کسب کند به همین منظور خبرگزاری مهر گفتگویی را با وی ترتیب داده است که در ذیل خواهد آمد:
 
*خانواده چه اندازه در موفقیت شما نقش داشتند؟
خانواده‌ام در دوران تحصیل به من کمک زیادی کردند حتماً لازم نیست که آن‌ها کمک تحصیلی و درسی به دانش‌آموز کنند همین که فرد احساس کند خانواده‌اش با او همراه هستند و حمایتش می‌کنند برای یک دانش‌آموز کافی است.
 
رتبه تک رقمی کنکور انسانی سال ۹۷ ادامه داد: تصمیم خودم را گرفته ام که در رشته حقوق دانشگاه شهید بهشتی تهران درس بخوانم.
وی با اشاره به اینکه در هیچ کلاس آموزشی شرکت نکرده ام، گفت: فقط در کلاس هایی که مدرسه برایمان برگزار می کرد شرکت کرده ام و هیچگاه مشاور تحصیلی نداشته ام.
زاهدی کیا در ادامه افزود: با برنامه ریزی روی بودجه بندی که در آزمون های مراکز آموزشی ارائه می شد درس خواندم و با شرکت در آزمون خودم را محک میزدم.
 
رتبه دوم کنکور رشته انسانی با بیان این که سطح کنکور امسال نسبت به سال های پیش بالاتر بود، گفت: سوالات درس اقتصاد و دروس عمومی بسیار سخت و سوالات جدیدتر بود.
به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان،کارنامه رتبه های برتر کنکور 98 - پی سی کنکور رشید قربانی با اعلام این خبر گفت: براساس اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری توسط سازمان سنجش و آموزش کشور، نیما جواهری دانش آموز دبیرستان نمونه دولتی شهید صیاد شیرازی شهرستان کامیاران با کسب رتبه هشتم کنکور سراسری در رشته علوم انسانی برای استان کردستان افتخار آفرین شد.
 
وی با بیان اینکه در سال جاری ۲۶ هزار و ۳۱۶ دانش آموز استان کردستان در کنکور سراسری دانشگاه شرکت کرده اند، عنوان کرد: نیما جواهری دانش آموز کامیارانی با درخشش توانست با کسب رتبه هشتم رشته علوم انسانی در جمع ۱۰ نفر برتر گروه آزمایشی علوم انسانی قرار گیرد.
 
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان ضمن تبریک این موفقیت ارزشمند به نیما جواهری، خانواده وی، جامعه فرهنگیان و دانش آموزان استان، مدیریت آموزش و پرورش کامیاران، عوامل اجرایی و معلمان تلاشگر دبیرستان نمونه دولتی شهید صیاد شیرازی، بیان کرد: گزارش کامل موفقیت های دانش آموزان استان در کنکور سراسری و کارنامه رتبه های برتر کنکور تجربی 98 - پی سی کنکور متعاقباً بعد از اعلام سازمان سنجشاطلاع رسانی خواهد شد.
 
 
منبع :
 
دانشجوی کنکوریکنکور , رتبه برتر,...
ما را در سایت دانشجوی کنکوری دنبال می کنید

نویسنده : کنکوریها بازدید : 1083 تاريخ : شنبه 12 مرداد 1398 ساعت: 2:54

دکتر حسين توکلي در گفتگو با مهر افزود: دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي آزمون سراسري سال 1396 از روز 11 مرداد منتشر شده است.

وي افزود: همچنين پيک سنجش دوشنبه 16 مرداد با عنوان  ويژه‌نامه «راهنماي انتخاب رشته آزمون سراسري سال 96» حاوي مطالبي چون: شيوه‌هاي پذيرش دانشجو، مراحل انتخاب رشته اينترنتي، نرم افزار انتخاب رشته مجازي کنکور 98 - پي سي کنکور ، وضعيت پذيرش در گروه‌ها، آشنايي با محتواي کارنامه، روش نمره کل سازي، بومي‌پذيري در آزمون سراسري سال 1396، توصيه هاي حفاظتي و امنيتي به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته منتشر شد.

توکلي خاطرنشان کرد: هفته‌نامه پيک‌سنجش از طريق روزنامه فروشي‌هاي سراسر کشور نيز توزيع شده است.

 

وي افزود: داوطلباني که نمي توانند از طريق سايت سازمان سنجش دفترچه هاي انتخاب رشته را دريافت کنند مي‌توانند با مراجعه به باجه هاي روزنامه فروشي شهرستان محل اقامت خود و با پرداخت مبلغ 10 هزار ريال بابت هر دفترچه  به عنوان کارمزد توزيع دفترچه راهنماي انتخاب رشته، آن را دريافت کنند. دفترچه مذکور رايگان بوده و بجز هزينه‌اي که براي کارمزد توزيع، تعيين شده هزينه‌اي ديگري نبايد پرداخت شود. 

 

سامانه راهنماي انتخاب رشته مجازي در «گروه رياضي و فني»، «گروه علوم انساني»، «گروه هنر» و «گروه زبان هاي خارجي» فعال شده است.

راهنماي انتخاب رشته مجازي «گروه علوم تجربي» از ساعت 14 روز يکشنبه 14 مرداد 97 منتشر مي شود.

داوطلبان مي توانند با خريد سريال اعتباري از سيستم راهنماي انتخاب رشته مجازي سراسري 97 استفاده کنند.

براي خريد کارت اعتباري به مبلغ 6 هزار تومان انتخاب رشته مجازي «شماره پرونده» و «شماره داوطلبي» داوطلب که بر روي کارنامه درج شده مورد نياز است.

 

مشاور عالي سازمان سنجش يادآور شد: نرم افزار انتخاب رشته مجازي کنکور 98 - پي سي کنکور براي گروه هاي علوم رياضي و فني، علوم انساني و هنر و زبان هاي خارجي از شب گذشته سه شنبه 17 مرداد بر روي سايت سازمان سنجش منتشر شده است و نرم افزار انتخاب رشته مجازي براي گروه علوم تجربي از ساعت 22 چهارشنبه 18 مرداد بر روي سايت سازمان سنجش منتشر مي شود. 

 

وي اظهار داشت: نرم افزار انتخاب رشته مجازي اين امکان را به داوطلبان مي دهد که فرد خود را با داوطلب مشابه در سال 95 مقايسه کند و با توجه به اعمال کليه تغييرات، شرايط و ضوابط آزمون سراسري سال 96 در فايل اطلاعات سال 95، داوطلبان مي توانند به طور حدودي از ميزان قبولي خود مطلع شوند.

 

انتخاب رشته اصلي براي انتخاب 150 کدرشته براي داوطلبان مجاز کنکور 97 از روز دوشنبه 15 مرداد آغاز مي شود و تا شنبه 20 مرداد ادامه دارد.

از تعداد يک ميليون و 12 هزار و 327 داوطلب ثبت نام کننده در کنکور 97 تعداد 910 هزار و 713 نفر در جلسه آزمون حاضر بودند.

از تعداد 910 هزار و 713 نفر که در جلسه آزمون حاضر بودند تعداد 910 هزار و 563 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.

ظرفيت پذيرش دانشجو در گروه هاي آزمايشي پنجگانه آزمون سراسري سال 97 (به جز ظرفيت پذيرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامي) در مجموع 762 هزار و 834 نفر است که از اين ظرفيت تعداد 180 هزار و 959 نفر بر اساس نمره آزمون و سوابق تحصيلي و تعداد 581 هزار و 875 نفر منحصرا بر اساس سوابق تحصيلي پذيرش مي شوند.

 

توکلي يادآور شد: همچنين داوطلبان مجاز کنکور 97 نيز از پنجشنبه 19 مرداد مي توانند با مراجعه به سايت سازمان سنجش، انتخاب رشته کنند.

به گزارش مهر، کارت اعتباري راهنماي نرم افزار انتخاب رشته مجازي سازمان سنجش - پي سي کنکور سال 1396 براي گروه هاي آزمايشي پنجگانه مبلغ 200 هزار ريال (20 هزار تومان) است و داوطلبان مي توانند با ورود به سايت سازمان سنجش آن را خريداري کنند،اطلاعات تکمیلی از سایت پی سی کنکور بخوانید.

 

منبع :

https://p30konkor.com/%d9%86%d8%b1%d9%85-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%a8-%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d9%85%d8%ac%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%b3%d9%86%d8%ac/

 

دانشجوی کنکوریانتخاب رشته , کنکور,...
ما را در سایت دانشجوی کنکوری دنبال می کنید

نویسنده : کنکوریها بازدید : 935 تاريخ : چهارشنبه 9 مرداد 1398 ساعت: 20:31